KAUNAS PHOTO 2015 » Fotožurnalisto Artūro Morozovo kūrybos naratyvai Vitebsko bibliotekoje

Fotožurnalisto Artūro Morozovo kūrybos naratyvai Vitebsko bibliotekoje

Artūras Morozovas

© Artūras Morozovas „Vijna“, Ukraina, 2014-2015

Vasario 26 d., penktadienį, 17:00 val., Kaune įsikūrusioje Vitebsko bibliotekoje (P. Lukšio g. 60) vyks susitikimas su jaunosios kartos fotožurnalistu Artūru Morozovu. Fotografas taps vienu iš tryliktojo festivalio KAUNAS PHOTO programos dalyvių ir surengs parodą, tradicine festivalio parodų erdve tapusioje, Čečėnijos aikštėje. Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Kažkada – Kauno Kalniečių rajono vaikas, dabar karščiausiuose Europos krizės taškuose dirbantis fotožurnalistas Artūras Morozovas renginio metu savo rajono žmonėms, kauniečiams ir miesto svečiams pristatys savo kūrybą, pasakos apie fotožurnalisto darbo specifiką, pateiks fotografijų serijas ir koncepcijas būsimai parodai. Susitikimas organizuojamas siekiant ne tik pristatyti autoriaus veiklą, bet taip pat skatinti bendruomeniškumą ir visuomenės įsitraukimą į kūrybinius procesus. Tikimasi, kad su bendruomenės pagalba pavyks išsirinkti darbų seriją, kuri taps paroda Čečėnijos aikštėje, rodoma 2016 m. vasarą ir rudenį. Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO čia jau yra surengęs parodas apie Čečėniją, Euromaidaną. Planuojama A. Morozovo paroda taip pat turės išsivadavimo ir laisvės kovų motyvą.

Artūras Morozovas KAUNAS PHOTO 2016 festivalio programoje, taip pat ves meistriškumo kursus, skirtus „blokinių rajonų“ jaunimui. Jų metu bus supažindinta su fotografija, kaip ne tik viena iš išraiškos priemonių gebančių analizuoti socialines temas, bet ir kaip tam tikru įrankiu naujai komunikavimo, bendrumo formai sukurti. Pagrindinis meistriškumo kursų dėmesys bus telkiamas dalyviams pažįstamos gyvenamosios aplinkos fiksavimui: nuo balkonų estetikos iki automobilių statymo problematikos.

Artūras Morozovas aktyvią fotožurnalistinę veiklą pradėjo prieš devynerius metus, kaskart atsirasdamas svarbių pasaulio įvykių sūkuryje. Žinomiausios autoriaus darbų serijos sukurtos Ukrainos konfliktų įkarštyje, kelionėse po tolimąją Rusijos šiaurę, Palestiną. Pastaraisiais metais fotografas kūrė reportažus apie pabėgėlius Lesbo saloje (Graikijoje), Makedonijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Austrijoje ir kitur. Taip pat jo objektyvas neaplenkė ir kruvinųjų išpuolių Paryžiuje. Apkeliavęs daugelį pasaulio kampelių, Artūras Morozovas stabtelėjo Lietuvoje, kur pradėjo kurti naują darbų seriją „Gilyn į Lietuvą“. Intensyvi veikla, atsidavimas darbui ir problemų aktualizavimas neliko nepastebėtas. Fotožurnalistas pelnė ne tik įvarius apdovanojimus, bet taip pat jo fotografijos buvo publikuotos tokiuose leidiniuose kaip: „The Guardian“, „Der Spiegel“, „Newsweek“, „Dailymail“, „Le Nouvel Observateur“ ir kt., o Ukrainoje užfiksuoti vaizdai ir video medžiaga, panaudota „Netflix“ pristatytame dokumentiniame filme „Winter on fire“, kuris nominuotas „Oskarų apdovanojimams“.

Daugiau apie fotožurnalistą Artūrą Morozovą čia >> 

Informacija apie renginį: Eglė Ročkaitė, KAUNAS PHOTO koordinatorė 8~600 31722, festival@kaunasphoto.info