KAUNAS PHOTO 2015 » KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūros

KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūros

(registracija baigta)

Kaunas Photo Festival 2011. Portfolio reviews

KAUNAS PHOTO 2011. Portfolio Peržiūros verslo centre BLC – Business Leaders Centre

KAUNAS PHOTO festivalis savo veiklą pradėjo 2004 m. ir netrukus tapo žinomas kaip premjerų festivalis, fotografų sėkmės indikatorius. Festivalis rengiamas kiekvienais metais Kaune, antrame pagal dydį Lietuvos mieste. KAUNAS PHOTO festivalis ilgiausiai be pertraukų organizuojamas Baltijos šalyse, tai platforma skirta dialogui apie šiuolaikinės fotografijos kūrybą tarp Šiaurės ir Pietų, Rytų ir Vakarų.

KAUNAS PHOTO festivalio didieji rėmėjai Lietuvos Kultūros Taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

Dvyliktasis KAUNAS PHOTO festivalis skelbia Portfolio peržiūras, kurios vyks rugsėjo 4 d.

Renginyje dalyvauti kviečiami visi fotografai iš Europos ir už jos ribų, ypatingai – fotografai iš Lietuvos. KAUNAS PHOTO portfolio peržiūros atgimė 2010 m., su nauja tradicija, su pavadinimu KAUNAS PHOTO STAR, kur laimėtojui suteikiama galimybė surengti savo personalinę parodą Kauno fotografijos galerijoje, o visos išlaidos yra pilnai padengiamos. Šiuometinės peržiūros išsiskirs tuo, kad didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvių fotografams. O vietoje KAUNAS PHOTO STAR, portfolio peržiūrų geriausieji gaus vertingus prizus, kurie padės jiems plėtoti savo kūrybą.

2015 Portfolio peržiūrų dalyvius džiugins dideli apdovanojimai, jiems padėsiantys toliau plėtoti meninę karjerą.

KAUNAS PHOTO 2015 Portfolio peržiūrų apdovanojimai:

 • 1000 EUR piniginis prizas – laimėtojui (laimėtojas gali būti tiek užsienio atstovas, tiek ir Lietuvos pilietis);
 • Meninė rezidencija Kauno fotografijos galerijoje (užsieniečiams);
 • Dvi meninės rezidencijos istoriniame Kražių miestelyje, Lietuvoje (užsieniečiams);

Visų trijų rezidencijų trukmė – po 1 mėn. Jos vyks 2015 m., kelionės ir apgyvendinimo išlaidomis bus pasirūpinta. Rezidencijos yra atviros visiems užsienio fotografams (ne Lietuvos piliečiams) nepriklausomai nuo jų amžiaus, tautybės, fotografijos stiliaus ir žanro.

Ekspertai / Kritikai

Darbai bus peržiūrėti sprendimą priimančių tarptautinio masto fotografijos kuratorių:

 • Thomas Schirmboeck –ZEPHYR direktorius, Manheimas, Vokietija
 • Martin Breindl, FLUSS, Austrija
 • Anne McNeill –„Impressions Gallery” direktorė, Bradfordas, Anglija
 • Enrico Stefanelli – „PhotoLux” festivalio direktorius, Luka, Italija
 • Arnis Balčus – „Fotokvartals.lv” redaktorius, “Riga Month of Photography” direktorius, Latvija
 • Marco Cortesi – „Lugano Photo Days“ direktorius, Luganas, Šveicarija
 • Michaela Bosakova – „Central European House of Photography“ kuratorė ir „Bratislava Month of Photography“, Slovakija
 • Jean-Marc Lacabe – „Le Château d’Eau“ direktorius, Tulūza, Prancūzija
 • Gintaras Česonis –Kauno fotografijos galerijos vadovas, Kaunas, Lietuva
 • Ieva Meilute Svinkūnienė – Kauno fotografijos galerijos kuratorė, Vito Luckaus fotografijos centro vadovė, Lietuva
 • Anna Chistoserdova ir Valentina Kiselyova – „Y“ galerijos Minske, Baltarusijoje, (atitinkamai) meno vadovė ir direktorė
 • Maira Dudareva – Latvijos fotografijos muziejaus direktorė, Ryga, Latvija
 • Mindaugas Kavaliauskas –KAUNAS PHOTO festivalio vadovas, Kaunas, Lietuva

Sąrašas dar plėsis, jį sudarys apie 15 sprendimus priimančių ekspertų.

Kas gali teikti darbus ir kokių darbų tikimasi KAUNAS PHOTO 2015?

Kvietimas teikti darbus KAUNAS PHOTO 2015 yra atviras visiems fotografams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, tautybės, šalies, fotografijos stiliaus ir žanro, vis dėlto tikimasi kandidatų dalyvavimo peržiūrų renginiuose rugsėjo 4 d., 2015 m., Kaune.

Visos temos, stiliai, metodai yra laukiami, tačiau tikimasi, kad vieną fotografijų seriją sudarys ne daugiau 12 -15 darbų. Pirmenybė teikiama fotografijoms, kurios iki šiol nebuvo rodytos ar publikuotos. Vykstant „gyvoms“ portfolio peržiūroms fotografai gali rodyti keletą savo darbų serijų, tačiau paraiška turi atspindėti fotografijas iš vienos pasirinktos serijos ar fotografinio pasakojimo.

Kiek ekspertų / kritikų pamatys fotografijos darbus?

Fotografams bus pasiūlyti 5-6 privatūs susitikimai su ekspertais. Anksčiausiai užsiregistravę gaus daugiausiai susitikimų, kai tuo tarpu popietinis portfolio pasivaikščiojimas leis visiems fotografams savo darbus parodyti ekspertams. Susitikimus su ekspertais paskirs festivalio organizatoriai, atsižvelgdami į ekspertų pageidavimus. Portfolio pasivaikščiojimas bus organizuojamas po privačių peržiūrų sesijų tam kad ekspertai galėtų susitikti su visais dalyviais, išanalizuotų jų darbus, apsikeistų idėjomis.

Kaip registruotis?

Fotografai turi atsiųsti paraišką, remiantis žemiau išvardintais punktais:
1) Užpildyta PARAIŠKOS FORMA. Atsisiųsti: .Doc, .Pdf
2) Aprašomojo stiliaus CV anglų k.– iki 250 žodžių (.doc format);

3) Trumpa anotacija anglų k. apie pateiktą darbą (.doc formatas), ne daugiau 1 puslapio, bet pageidaujama ne mažiau kaip 250 žodžių;

4) 12-15 fotografijų prisegtuke (RGB, 90% kokybė JPG, ilgoji kraštinė 1200 px; failo pavadinimas: “Vardas PAVARDĖ_Serijos pavadinimas_Fotografijos pavadinimas_01.jpg”) Prisegtuke: Laisvi failai arba zip (ne RAR), iš viso ne daugiau kaip 10 MB.

Paraiškas siųsti el. paštu: festival@kaunasphoto.info
Laiško tema: „KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūros – paraiška“

Paraiškos dalyvavimui turi būti atsiųstos iki  2015 m. rugpjūčio 21 dienos, 23:59 Lietuvos laiku.

Kodėl atvaizdai turi būti atsiųsti el. paštu, kaip viena iš paraiškos dalies, prieš portfolio peržiūras?

Pirmoji paraiškų priėmimo dalis, kai portfolio yra įvertinamas ir priimamas.

Pirmoji paraiškų proceso dalis, yra tai, kad portfolio bus įvertintas ir nusprendžiama ar jis atitinka keliamus reikalavimus. Pareiškėjai, kurių darbai bus rodomi, turi turėti meninę, estetinę, techninę, idėjinę brandą arba  įtikinamą vaizdinį pasakojimą. Atitikus reikalavimus jie bus priimti dalyvauti peržiūrose.

Antra, prieš „gyvų“ portfolio peržiūrų renginį, darbai bus peržiūrėti kandidatų atrankai, kurių trys bus kviečiami kūrybinei rezidencijai.

Galiausiai, atvaizdų failai, pateikti fotografų, dalyvausiančių portfolio peržiūrose, bus naudojami „folioNAKTIES projekcijoms“, kuri vyks rugsėjo 4 d. vakare, taip užbaigiant apdovanojimų ceremoniją.

Registracijos eiga

Per 24 valandas po paraiškos su prašomais priedais išsiuntimo, fotografas / menininkas gauna patvirtinantį laišką apie dalyvavimą ir susimoka dalyvio mokestį.

Dalyviai gaus paraišką patvirtinantį kvitą, dažniausiai kartu su patvirtinimu apie dalyvavimą. KAUNAS PHOTO festivalis – platforma „bekylančių“ fotografų, todėl tai yra atvira vaizdų kūrėjams, kurie turi patį įvairiausią pasirengimą. Nepaisant to, retais atvejais, pradedantieji ar atmestinai pateikti portfolio nėra priimami dalyvauti „gyvose“ peržiūrose, gerbiant portfolio peržiūrų ekspertus. Be to ekspertai turi ilgametę patirtį ir reputaciją, kaip žmonės, kurie ne tik gali patarti fotografams, bet taip pat gali pasiūlyti eksponuoti jų darbus ar kt.

Po galutinio priėmimo termino, dalyviai gaus tvarkaraštį su laiku ir kitą su portfolio peržiūromis susijusią informaciją.

Paraiškos mokestis

2015 m. fotografams Lietuvos piliečiams dalyvavimas nemokamas.

Nors teikti prašymus rodyti darbus KAUNAS PHOTO festivalio portfolio peržiūroms yra nemokamas, fotografams iš užsienio dalyvio mokestis yra 79 EUR. Mokesčio grąžinimo garantijos fotografams dalyviams nėra. Negalėjimas įrodyti mokesčio sumokėjimo gali lemti, negalėjimą dalyvauti peržiūrose.

Kelionės į Kauną praktiniai aspektai

Fotografai / menininkai turi atvykti į Kauną ir susiorganizuoti bei padengti savo nakvynės išlaidas. Informacija kaip pasiekti Kauną skelbiama festivalio tinklalapyje.

Autorinės teisės ir kiti teisiniai aspektai

Teikdami darbus KAUNAS PHOTO festivalio 2015 svarstymui, fotografai pripažįsta, kad jie yra vieninteliai, ekonominių autorinių teisių į pateikiamus vaizdus, savininkai. Jie sutinka, kad priimti darbai yra atrinkti parodoms ar projekcijoms festivalyje, jie gali būti toliau reprodukuoti į medžiagas ir kūrybines ar medijos prezentacijos formas KAUNAS PHOTO festivalyje, tokie kaip, bet neribojami: reklaminiams lapeliams, kvietimo kortelėms, atvirukams, skelbimams, katalogams, projekcijoms, prezentacijoms, tinklalapiams, įskaitant, bet neapsiribojant, kad KAUNAS PHOTO festivalis neribotam laikui ir neribotai teritorijai be jokių autorinių honorarų. Įprastas pavyzdys, rodant darbus už Kauno ribų, yra prezentacijos pokalbių vietose, kurios yra labai įvairios, priklausomai nuo foto festivalio partnerių visame pasaulyje pradedant Airija ir baigiant Australija.

Pareiškėjai prisiima atsakomybę už teises į žmogaus atvaizdą, modelius, vietas, objektus ar ženklus, kurie yra pateikiami fotografijose skirtose KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūroms.

Laimėtojas ir 1000 EUR piniginis prizas

Tradiciškai, geriausias KAUNAS PHOTO festivalio portfolio peržiūrų dalyvis yra atrenkamas atsižvelgiant į visų dalyvaujančių ekspertų balsus, kurie nuoširdžiai paskatina studijuoti visų fotografų darbus, įskaitant tų, kurie matomi tiktai popietinio Portfolio pasivaikščiojimo metu.

Kaip visuomet, TOP 4 bus atrinkti skaičiuojant ekspertų balsus. Tačiau jeigu balsai pasiskirstytų labai panašiai, arba priešingai labai skirtingai, grupę geriausių fotografų gali sudaryti TOP 3, TOP 5 ir, t.t.. Laimėtojas bus atrinktas iš geriausių, komisijos, kurią sudaro KAUNAS PHOTO festivalio ir Kauno fotografijos galerijos kuratoriai.

TOP 4, pakvietimai į kūrybinę rezidenciją ir laimėtojas bus paskelbti ir pasveikinti vykstant folioNAKČIAI, rugsėjo 4 d., pradžia 20:00 val. Portfolio peržiūrose dalyvaujantys fotografai, pretenduojantys į nugalėtojo titulą privalo dalyvauti folioNAKTYJE. Skelbiant nugalėtoją, kuriam atiteks piniginis apdovanojimas, fotografas turi pats / pati asmeniškai dalyvauti renginyje. Kandidatams į nugalėtojo titulą prieš renginį apie žiuri sprendimą pranešama nebus.

Piniginio prizo išmokėjimo laimėtojui formalumai bus atlikti kaip įmanoma greičiau, bet nevėliau kaip iki rugsėjo 30 d., 2015.

Meninė rezidencija Kauno fotografijos galerijoje

Kaunas Photography Gallery, featuring

Kaunas Photography Gallery, exhibiting „Celebrating Europe“ (at left, 2014) and Antanas Sutkus (at right, 2015 )

Eilė puikių šiuolaikinio meno kūrėjų, tokių kaip Catrine Val (Vokietija), Michal Iwanowski (Anglija/Lenkija), Fernando Maquieira (Ispanija), Colin Gray (Škotija), F & D Cartier (Šveicarija) ir kiti džiaugėsi praturtinusiais ilgalaikiais projektais ar savarankiškais kūrybiniais projektais Kaune ar Lietuvoje remiantis šiomis rezidencijos programomis.

Kauno fotografijos galerijos meno rezidencija buvo įsteigta 2012 tam, kad suteikti galimybę nacionalinei ir tarptautinei auditorijai realizuoti susijungimą tarp tradicinės fotografijos ir naujų konceptualių projektų, pristatyti inovatyvius šiuolaikinius sumanymus ir tapatumo ieškojimus, taip pat tradicinius humanistinės fotografijos projektus. Su rezidencijos programa mes tikimės artimai sąveikauti su itin talentingais, kylančiais menininkais, kuratoriais ir kritikais ir padrąsinti juos paversti jų lūkesčius realybe.

Daugelis autorių, lankydamiesi Lietuvoje dalyvauja veikloje su vietine auditorija, kurią sudaro menininkai, kuratoriai ir meno istorikai, ir dirba ties savo asmeniniais projektais. Tik labai nedaug rezidentų yra priimami, tuo metu, tai leidžia patirti unikalią patirtį kur įsitraukimas ir pagalba  yra ypač priimama, rezidentų pomėgių ir praktikos.

Kauno fotografijos galerija priims vieną menininką su sąlygomis, išvardintomis žemiau:

 • Rezidencija truks vieną mėnesį tarp spalio 1 ir gruodžio 31, laisvai pasirenkant;
 • Menininkas gali būti bet kokios šalies gyventojas ( išskyrus Lietuvą) ir turėtų gyventi Europoje;
 • Menininkas turi kalbėti anglų arba rusų kalbomis;
 • Rezidencijos metu, tikimasi, kad menininkas surengs vieną viešą kalbėjimą / pristatymą apie jo/jos ankstesnius meno projektus, vietinei bendruomenei ir pristatys darbą sukurtą rezidencijos Kaune metu;
 • Jo meniniame sumanyme, rezidentas turėtų būti jis/ji dėmesingas ir turi turėti specifinį supratimą apie vietinį tapatumą ir kultūrą, turi būti jautrus aplinkai.

Organizatoriaus pagalba:

 • Kauno fotografijos galerija suteikia nemokamą apgyvendinimą atskiruose apartamentuose arba svečių namuose, Kauno centre.
 • Maksimalus menininko kelionės į abi puses mokestis 350 EUR. Kelionės planavimas turi būti suderintas su Kauno fotografijos galerija.
 • Menininkui bus sumokėta 500 EUR, kurie bus pervesti į jo/jos banko sąskaitą;
 • Menininkui bus sumokėta 217,20 EUR 30 dienų maistui, banko pavedimu ar grynais.

Kandidatai rezidencijai bus atrinkti iš KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūrų dalyvių individualiai, remiantis ekspertų balsais. Ne tik pateikti darbai, bet visa menininko biografija bus studijuojama prieš atsirenkant menininką Kauno fotografijos galerijos rezidencijai.

Dvi menininkų rezidencijos Kražiuose, nuo Spalio 1 iki 30 d., 2015

Istorinis Kražių miestelis (Šiaurės-Vakarų Lietuva) įžengė į pasaulio fotografiją dėka dokumentinio projekto „Kražių portretas“ (2001-2003), kurį įgyvendino KAUNAS PHOTO festivalio įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas. Parodos „Kražių portretas“ aplankė galerijas, muziejus ir festivalius Europoje, taip pat Kinijoje, Australijoje. Darbas vis dar kaskart eksponuojamas. 2009 „Kražių portretas“ išvydo dienos šviesą knygos formate. Kražių vaizdai, daugiausiai užfiksuoti 2002 m., pasakoja apie miestelio gyvenimą ekonominių pokyčių, migracijos augimą, gyventojų senėjimo, šlovingos praeities atgaivinimo naujoje Europoje-Lietuvos ribose kontekste. Kražių kolegijos 17-ojo amžiaus pastatas, nufotografuotas Mindaugo Kavaliausko 2002 m. atliekant jo rekonstrukciją, dabar yra prabangi multikultūrinė vieta, kurioje įsirengęs M. K. Sarbievijaus Kražių kultūros centras su meno galerija ir kitomis veiklomis. Ši vieta tapo Kražių festivalio, kuris vyksta kiekvienų metų rugpjūtį, epicentru.

Kraziai College

Kražiai college building seen by Mindaugas Kavaliauskas in 2002 during the restoration works, and in 2008 during the traditional Kražiai festival

Šis pastatas taps namais dviem fotografams, KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūrų dalyviams. Kražių kultūros centras vykdo meno rezidencijas muzikantų ir kitų menininkų. 2015 m. pirmi fotografai prisijungs prie tų, kurie kurs savo kūrybinį darbą Lietuvos miestelyje, Kražiuose.

Rezidencijos M. K. Sarbievijaus Kražių kultūros centre organizatorius pakvies du menininkus tuo pat metu, su sąlygomis:

 • Rezidencija vyks nuo spalio 1 d. iki spalio 30 d., 2015 m.
 • Abu menininkai turi atvykti ir išvykti iš Kražių tą pačią dieną, palengvinti sąsają su oro uostu
 • Menininkas gali būti pilietis, bet kurios šalies (išskyrus Lietuvą) ir gyventi Europoje;
 • Menininkas privalo kalbėti angliškai arba rusiškai;
 • Rezidencijos metu, kiekvienas menininkas turėtų sukurti savo darbą ir parengti jį eksponavimui tolimesniems metams arba anksčiau;
 • Po atvykimo, menininkas turėtų parengti ir pristatyti paskaitą vietinei bendruomenei apie savo ankstesnį darbą ir, galbūt, apibūdintų savo idėją apie projektą Kražiuose.
 • Rezidencijos pabaigoje menininkas turėtų pristatyti rezidencijos rezultatus bendruomenei;
 • Menininko bendradarbiavimas, bendruomenės įtraukimas laikomas pranašumu.

Organizatoriaus pagalba:

 • Kiekvienam iš menininkų bus suteikti atskiri nedideli apartamentai su interneto prisijungimu, dušu, WC, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre, 17 amžiaus pastate. Maistas teikiamas miesto valgykloje. Taip pat yra galimybė gamintis maistą pačiam, bendro naudojimo virtuvėje šalia menininkų gyvenamosios vietos.
 • Maksimalus, kiekvienam menininkui atskirai, kelionės mokestis 250 EUR. Kelionės planavimas turi būti suderintas su kviečiančiąja institucija.
 • Kiekvienam menininkui bus sumokėta 730 EUR, kurie bus pervesti į jo/jos banko sąskaitą;
 • Kiekvienam menininkui bus sumokėta 217,20 EUR 30 dienų maistui, banko pavedimu ar grynais.

Kandidatai rezidencijai bus atrinkti iš KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūrų dalyvių individualiai, neatsižvelgiant į ekspertų balsus. Ne tik pateikti darbai, bet visa menininko biografija bus studijuojama prieš atsirenkant du menininkus/fotografus rezidencijoms.

KAUNAS PHOTO 2015 portfolio peržiūrų kalendorius

22 liepa – 21 rugpjūtis – paraiškų priėmimas

4 rugsėjo nuo 9:00 iki 16:00 – „gyvosios“ portfolio peržiūros Kaune su 20 min. tarpais ir portfolio pasivaikščiojimas dienos pabaigoje.

4 rugsėjo nuo 20:00 – folioNAKTIS  – projekcijų renginys ir apdovanojimų ceremonija. Kiekvienas fotografas trumpai per 1 min. pristatys save auditorijai, kol jo/jos darbai bus rodomi projekcijoje, pirmieji save pristatys TOP 4, pakviesti į menines rezidencijas ir pagrindinis laimėtojas.

Iki rugsėjo 30 d., 2015 – piniginio prizo išmokėjimas KAUNAS PHOTO portfolio peržiūrų nugalėtojui.

Spalio 1 – 30  – atrinktų fotografų rezidencija Kražiuose

Tarp spalio 1 ir gruodžio 31, 2015 – vieną mėnesį truksianti rezidencija atrinkto fotografo Kauno fotografijos galerijoje.

10_0911-Kaunas Photo STAR naktis 186-portfolio skaitovai-kuratoriai

KAUNAS PHOTO STAR 2010 Award ceremony in the end of the Photographers’ Night

Teik paraišką DABAR!

Atsisiųsti paraiškos formą: .Doc, .Pdf

Kvietimas teikti portfolio nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 21 d., 2015, 23:59 GMT+2