KAUNAS PHOTO 2015 » Aras Gökten

Aras Gökten „Arkanum“

© Aras Gökten

© Aras Gökten „Arkanum“

„Arkanum“ („Paslaptis“) – tai darbų serija, nagrinėjanti ryšius tarp žmogaus, miesto ir architektūros. Panašiai kaip režisieriaus Jeano-Luco Godardo filme „Alphaville“, kuriame miestas pastatytas ir kontroliuojamas kompiuterio „Alpha 60“, fotografo darbai vaizduoja dirbtinai sukonstruotą ateities miestą, apsuptą atšiaurios gamtos. Fotografijose miestas sukurtas iš įprastų Vokietijos miestų vaizdų: mugių, prekybos centrų, pramoninių rajonų ir oro uostų. Nors fotografijų motyvai paimti iš realių vietų, tačiau jos tėra priemonė fiktyviems, įsivaizduojamiems vaizdams kurti.

Aras Gökten gimęs Vokietijos pietuose, pirmiausiai studijavo sportą ir ekonomiką. Keletą metų dirbo žurnalistikos konsultantu dar prieš tai baigęs fotografijos studijas Foto akademijoje „Cologne ir Ostkreuzschule“ Berlyne. Taip pat vienas iš dalyvių žymaus meistro klasėje kartu su Antoine d`Agata. 2014 metais baigė  Ostkreuzschule / Prof. Ute Mahler su disertacija pavadinimu „Arkada“. Aras surengė keletą parodų Prancūzijoje ir Vokietijoje. Taip pat buvo dalyvis meno rezidentų programoje Deuvilie, Prancūzijoje. Autorius domisi subtiliomis post-žmogiškumo  galimybėmis laike, bei dualizmu tarp žmogaus ir gamtos. Susidūrus su šiandienos urbanistinėmis struktūroms Aras savo darbuose sukuria surrealią ir keistą atmosferą, kurios nelydi jokia istorija. Nors jo darbai laviruoja tarp dokumentikos ir fantastikos, jis iškelia svarbius klausimus apie žmogaus būseną laike ir ateityje.

Aras Gökten parodos „Arkanum“ atidarymas „POST“ galerijoje (Laisvė al. 51 a.) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.
Darbo laikas: II – V 12.oo – 19.oo;  VI 13.oo – 18.oo.