KAUNAS PHOTO 2015 » Colin Delfosse

Colin Delfosse „Balti drambliai: Mobuto valdžia DRK“

© Colin Delfose

© Colin Delfosse „White Elephants: Mobutu’s Legacy in DRC“

31 metus Joseph Desire Mobutu viešpatavo, kaip didybės manijos apsėstas savo šalies despotas. Žinomas kaip Mobutu Sese Seko jis, remiantis vaizduote, savo rankose turėjo laisvę formuoti šalį, suteikiant jai naują valiutą, naują vėliavą, naują himną ir naują pavadinimą – Zairas. Dėka milijono dolerių, gautų iš kasybos pramonės ir iš Vakarų bankų, Marechal‘as išplėtė utopinius projektus. Tarp jų: Ingos hidroelektrinę. Neišsenkančių iškasenų viltis palaipsniui mažėjo. Iš tarptautinių institucijų gauti pinigai Ingos konstrukcijai, lėmė stiprų Kongo įsiskolinimą. „Baltieji drambliai“ – pažymi erą ir vyro, su leopardo kepure, mąstymo būdą, diktatoriaus, pasisavinusio Luiso XIV moto: „po manęs, nors ir tvanas“.

IMGP2181

Colin Delfosse parodos „Balti drambliai: Mobutu valdžia DKR“ atidarymo akimirkos Afrikos kultūros dienose 27/05/2015

Colin Delfosse gimė 1981 m., užaugo Briuselyje, Belgijoje, kur dabar ir gyvena. Fotografas pabaigė žurnalistikos  studijas ir nuo 2007 m. pasinėrė į dokumentinę fotografiją, kada tapo vienu iš Out of Focus kolektyvo įkūrėjų ir narių. Kaip laisvai samdomas fotografas, Colin Delfosse savo pirmuosius reportažus pradėjo kurti Malyje, Demokratinėje Kongo Respublikoje, kur koncentravosi ties kasybos padariniais.

Jis aplankė keletą šalių: Kiniją, Iraki Kurdistaną, Ruandą, Uzbekistaną ir Kazakstaną, čia vykdė ilgalaikius projektus apie sovietinį palikimą centrinėje Azijoje. Jo reportažai buvo rodomi skirtinguose Europos festivaliuose (fotografijų demonstravimas Arlio Photo festivalyje ir Visa pour l’image Paryžiaus Photo parodose, Platinime (-uose) ir Hanoverio Photo festivalyje). Fotografas laimėjo keletą apdovanojimų: (POYi meistriškumo apdovanojimai, Nikon spaudos apdovanojimai, PDN Photo kasmetiniai apdovanojimai, Sony pasaulio fotografijos apdovanojimai). Colin Delfosse darbai buvo publikuoti daugelyje laikraščių ir žurnalų, tokių kaip: The New York Times, Le Monde ir kiti.