KAUNAS PHOTO 2015 » Gerrit Hahn

Gerrit Hahn „Ryškus / Neryškus“

© Gerit Hahn

© Gerrit Hahn „Blurred/Unblurred“

RYŠKUS/NERYŠKUS – tai fotografijų serija apimanti nesufokusuotus, vyrų, kurie yra seksualinio arba lytinio smurto kaltininkai, portretus ir paauglių, kurie yra Alexandra / Johannesburg miestelio vidurinės mokyklos teatro grupės nariai, dirbantys su tokiomis temomis kaip, emancipacija, lytiniu ir seksualiniu smurtu šeimose, portretai. Šios darbų serijos yra dalis dokumentinės fotografijos, apie seksualinį ir lytinį smurtą Pietų Afrikoje, kurioje atvaizdai buvo fiksuojami 2013 m. gegužę ir rugsėjį, Soweto ir Alexandra / Johannesburg miesteliuose.

Portretai nesufokusuoti tam, kad būtų atkreipiamas dėmesys ne į išorę, o į turinį: kaip fotografas, autorius neketino teisti vyrų, su kuriais jis dirbo. Nekalti ir lengvi portretai tampa kartūs tuomet, kada suprantama, kad statistiškai bent vienas iš jų, bent kartą per ateinančius metus, bus išprievartautas. Šie vyrai tradicinę gyvenseną siekia paversti į šiuolaikinį amžių ir tuo pačiu taip stengiasi suprasti vyriškumą. Merginos pasitelkusios teatro meną, kaip mokymo priemonę, siekia parodyti visuomenei pokyčių reikalingumą, tam, kad galėtų išgyventi smurtą, kurį dabar patiria.

© Įvarių tautų kultūros centro užfiksuota akimirka iš Gerrit Hahn filmo „Geriausia dar tik ateina“ peržiūros 26/05/2015

Gerrit Hahn gimė 1979 m. Münster mieste, Vokietijoje. Nuo 2005 m. jis dirba kaip laisvai samdomas fotografas, dažniausiai fotografuoja žurnalams ir reklamai. Gerrit Hahn dirbo su asmeniniais projektais per pastaruosius metus viešėdamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir skirtingose Afrikos šalyse, kur koncentravosi į konceptualų darbą ir filmavimą. 2014 m. jis pristatė savo pirmąjį pilnametražį dokumentinį filmą Ruandoje. Šiuo metu jis apsistojęs Berlyne, tačiau taip pat daug laiko praleidžia ir Johannesburg miestelyje.