KAUNAS PHOTO 2015 » Guillermo Srodek-Hart

Guillermo Srodek-Hart „Istorijos“

© Guillermo Srodek Hart „Stories“ „Sol De Mayo General Store“

Fotografas domisi Argentinos pampose, kaimo vietovių gyvenvietėse, įsikūrusių parduotuvių likimais. Kai kurie verslai vis dar funkcionuoja lygiai taip pat, kaip ir prieš 100 metų, bet nemažai yra tokių, kuriems teko užsidaryti. Su išeinančia karta, išnyko ir nuostabios krautuvėlės. Fotografuodamas Guillermo Srodek-Hart tapo šių mažų parduotuvėlių sunkumų liudininku. Autorius jas mato kaip savininko gyvenimo tęsinį – istorija įsismelkusi į jų sienas, įrankius ir baldus. Krautuvėlės yra tarsi paminklai, žymintys sunkų darbą ir meilę. Šie pastatai parodo, kad žmogiškoji laimė ir garbė – tai daryti kažką su atsidavimu ir meile, ir daryti tai puikiai.

Guillermo Srodek-Hart (g. 1977) baigė Vaizduojamojo meno muziejaus mokyklą, po to Bostono Mass Art  mokykloje įgijo magistro laipsnį. Apie sėkmingą fotografo karjerą byloja autoriaus įvertinimas apdovanojimuose „Klemm Award“ ir „Petrobras Award“. Fotografas aktyviai dalyvauja įvairiuose kultūros ir meno renginiuose. Jo darbai buvo pristatyti „Biennale of the End of the World“, „Tierra del Fuego“ Argentinoje, KMoPA’s „Young Portfolio Acquisitions“ Japonijoje, 2013 m. fotografas atstovavo Argentiną 55-ojoje Venecijos bienalėje Italijoje, lankėsi „ARCO“, „Paris Photo“ ir „PULSE“ mugėse. Autorius taip pat neseniai dalyvavo antrojoje Montevidėjaus bienalėje Urugvajuje, ir dalyvaus pirmojoje „Bienal de Arte de Asunción“ Paragvajuje.

Guillermo Srodek-Hart  darbai saugomi „Petrobrado fonde“, „Santa Barbaros“ meno muziejuje, Šiaurės Dakotos meno muziejuje , Brėmeno (Berman Collection) ir Poniatovskio (Poniatowski Collection) kolekcijose. Šį pavasarį išleista pirmoji jo monografija.

Guillermo Srodek-Hart parodos „Istorijos“ atidarymas „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27) rugsėjo 3 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 19 d.
Darbo laikas: II – V 12:00 – 18:30; VI 11:00 – 16:00