KAUNAS PHOTO 2015 » Ieva Austinskaitė

Ieva Austinskaitė „Keleiviai“

© Ieva Austinskaitė

© Ieva Austinskaitė „Passengers“

Fotografijų ir judančio vaizdo projekte „Keleiviai“ (2014 m.) Ieva Austinskaitė kuria žmonių, keliaujančių viešuoju transportu, portretus ir siekia parodyti jų vienatvę. Fotografija autorei tarnauja kaip įrankis nagrinėti tylą, abstrakciją, elgesį ir žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu.

Žmonių ir jų elgsenos, reakcijų pastebėjimas glūdi šio projekto esmėje. Fotografuojant tik „paviršių“ – žmonių veidų išraiškas, atsiskleidžia personažų asmeninės istorijos, taip pat ir miesto gyvenimo tendencijos – apatija, nuovargis, susvetimėjimas ir atsiribojimas. Pasak pačios fotografės, „Viešasis transportas – vieta, kurioje žmonės pasineria į savo problemų ir nuotaikų subtilybes, susikurdami privačią erdvę viešoje erdvėje“. Menininkė šiuo metu dirba prie įvairių dokumentinės, konseptualiosios ir gatvės fotografijos projektų. Ieva Austinskaitė naudoja fotografiją kaip būdą rinkti ir parodyti tylos, abstraktumo, žmonių elgesio tematikas, taip pat ir žmogaus sąryšį su miestu.

 Gimusi 1992 metais Lietuvoje, Ieva Austinskaitė baigė Kauno Dailes gimnaziją. 2010-aisiais laimėjo fotografijos konkursą ‘’Debiutas’’ Lietuvoje, po kurio sėkmingai baigė bakalauro studijas Londono „Middlesex“ Universitete, patekdama į „Dean“ sąrašą ir laimėdama „Signature Art Prize“ fotografijos ir filmų kategorijoje, taip pat patekdama į „Noise“ festivalio geriausių menininkų sąrašus. Ieva Austinskaitė eksponavo savo fotografijas įvairiose parodose Lietuvoje, Rusijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Ievos Austinskaitės parodos „Keleiviai“ atidarymas „F galerija“ (Žaliakalnio funikulierius Aušros g. 6) rugsėjo 2 d. 17:30 val. Paroda veiks iki spalio 30 d.
Darbo laikas: I – V 07:00 – 19:00; VI – VII 09:00 – 19:00. Funikulieriaus bilieto kaina 0,50 eur.