KAUNAS PHOTO 2015 » Joseph Wood

Joseph Wood „Kur eini?“

© Joseph Wood „Where You Going?“

Fotografijų serija „Kur eini?“ tai dokumentika apie gyvenimą Lietuvoje per paskutiniuosius šios šalies metus su buvusia nacionaline valiuta Litu, bei per pirmus metus su nauja šalies valiuta – Euru. Šis 2 metų periodas parodomas per asmeninę perspektyvą, bet tai taip pat, tai naujų menininko namų tyrinėjimas, kadangi jis neseniai persikėlė gyventi į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos.

Nepaisant ironijos, kad 2015-ųjų Sausio 1-ąją, kada Lietuva įsivedė Eurą, tą pačią savaitę Europos Centrinis Bankas paskelbė KP (kiekybinį palengvinimą). Euro zonoje nematytoje skalėje: projektas siekia parodyti aršias žmonių nuomones, kurie yra prieš ir už naują valiutą, ir jų lygias viltis dėl nežinomos ateities.

Darbas skirtas sukelti debatus dėl problemų skirtingose visuomenės klasėse, identiteto ir komunalinio progreso ir tuo pačiu ištirti santykius tarp valdžios, piliečių bei finansinės pramonės. Šie, ekonominiu pagrindu paremti, debatai šiuo metu aktualūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kur nestabili finansinė padėtis ir išsigimęs kapitalizmas vis kelia begalę problemų. Privalomos ekonominės sankcijos kai kuriems visada bus privalumas, bet troškimas geresnės ateities priklauso visiems. Ar nauja valiuta atneš ilgalaikės naudos visiems lietuviams? Ar geriau būtų buvę toliau eiti nepriklausomu keliu?

Joseph Wood gimė 1982 metais Didžiojoje Britanijoje, šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje, Lietuvoje. Jo fotografijos sritis – dokumentika, kartu susijusi su užsakytais ir asmeniškai inicijuotais projektais vietiniams ar užsienio užsakovams. Nors menininko susidomėjimas fotografija yra paremtas atpasakojimo principu, ypač apie aplinkos ir socialines problemas, jis lieka atviras ir kitokioms fotografijos temoms. Fotografo darbai saugojami privačiose kolekcijose Didžiojoje Britanijoje ir eksponuojami tarptautiniu mastu.

Joseph Wood parodos „Kur eini?“ atidarymas „F galerija“ (Žaliakalnio funikulierius Aušros g. 6) rugsėjo 2 d. 17:30 val. Paroda veiks iki spalio 30 d.
Darbo laikas: I – V 07:00 – 19:00; VI – VII 09:00 – 19:00. Funikulieriaus bilieto kaina 0,50 eur.