KAUNAS PHOTO 2015 » Karl Burke

Karl Burke „Praleistoji zona“

© Karl Burke

© Karl Burke „Skip Zone“

Viduryje triukšmo ir energijos naktį su draugais baruose ir naktiniuose klubuose, momentas sustoti – atsitraukti nuo tos valandos užsiėmimų ir stebėti, grįžti atgal ir kruopščiai viską įvertinti. Lyg būni dabartiniame momente, bet kartu esi laikinai išjungtas. Chaose ir nenuspėjamume anksti ryte atsiranda sąmoningas sprendimas pritaikyti naujus mastus, viską pertikrinti – pasiruošimas kitam žingsniui. Aukšto dažnio radijo transmisijoje yra „praleistoji zona“ – regionas, kur radijo transliacija negali būti pasiekiama, nors ir esama tarp abejų regionų – artimesnių bei tolimesnių nuo siųstuvų, kur bangų priėmimas galimas. Fotografuodamas su didelio formato juostos kamera ir trikoju, ir naudodamas tik natūraliai gaunamą apšvietimą, fotografavimo procesas buvo būtinybė susijungti su subjektais, kuriuos radau keliaudamas po naktinį gyvenimą Dublino centre per kelis paskutiniuosius mėnesius.

Karl Burke (gimęs 1969 m.) airių fotografas, gyvenantis ir dirbantis Dubline, Airijoje. Fotografija jis susidomėjo 1987 metais, kada studijavo „Trinity“ koledže Dubline, kurį baigė 1990 metais su teisės bakalauro diplomu. Baigęs savo profesinę kvalifikaciją 1993 metais, jis tapo muzikantu alternatyvaus roko grupėje. 1994 – 1995 metais gyveno Berlyne, kur savo dėmesį ir laiką paskyrė tapybai. Grįžęs į Airiją, Karl kelis metus dirbo teisininku, tačiau neilgai trukus, 2002 metais, jis paliko teisės profesiją ir įkūrė studiją, kurioje kūrė muziką filmams, televizijai ir reklamoms. Tačiau 2008 metais menininkas paliko savo studiją ir visą savo laiką atidavė fotografijos menui. Karl laimėjo „Grand Prix“ prizą 2013-ų metų „Fotofestiwal Łódź“ su savo projektu „Mirties derlius v2.0“. Jo darbai buvo rodomi Airijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Argentinoje ir Amerikoje, o publikuoti tokiuose leidiniuose kaip: „The Washington Post“, „Diário Económico“, „The Sunday Times“, „The Irish Times“, „The British Journal of Photography“, „The New York Times Lens Blog“ ir t.t. Karl darbai koncentruojasi į pagrindinių gijų, jungiančių mokslą, patį save ir realybės sąvokas, pažintį, o tai persipina su tam tikru susidomėjimu technologijomis ir žmonių elgesiu.

Karl Burke parodos „Praleistoji Zona“ atidarymas „POST“ galerijoje (Laisvė al. 51 a.) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.
Darbo laikas: II – V 12.oo – 19.oo;  VI 13.oo – 18.oo.