KAUNAS PHOTO 2015 » Mariya Kozhanova

Mariya Kozhanova „Viešas atsiskyrimas“

© Mariya Kozhanova „Declared Detachment“ „Staircase“

Serija „Viešas atsiskyrimas“ pristato kartą, kuri gimė laikais, kai sugriuvo gerai organizuota visuomenė ir nustatyta tapatybė. Visi mitai ir tikėjimas, kad ši karta buvo lyg varomoji jėga, dingo.

Dabar prarastas visuomenės pamatas atvėrė jiems gyvenimą, kuriuo jie negali pasitikėti. Jėgos, kuriant jų tapatybę nuo pat pradžių, buvo prarastos.  Šiuo metu, visuomenė negali pasiūlyti jokio nusipelnyto tikėjimo, idealų ar kitų reiškinių.

Kai kurie iš jų viešai paskelbė savo kelią į Japonijos masinę kultūra „cosplay“, kuri yra paprasta, intriguojanti, įspūdinga. Paviršutiniškas „anime“ herojų pasaulis, patrauklūs idealai ir spalvingos išvaizdos, leidžia tapti bet kuo. Ši karta bėga į kitą ideologiją ir bando pastatyti iliuzijų pasaulį. Bet ar jų tikėjimo užteks naujam susikūrimui ar tai tik laikinas atsitraukimas nuo jų netobulo kasdienio gyvenimo?

Marija Kozanova gimė 1986 m. Kaliningrade, Rusijoje. Ji fotografijos mokytis pradėjo Kaliningrado fotomeninkų sąjungoje, čia studijavo analogines fotoaparato technikas. Nuo 2008 m. iki 2015 m.  surengė parodas Rusijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Argentinoje, Brazilijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Vokietijoje ir Jungtinės Amerikos Valstijose. Marija iniciavo socialinį projektą našlaičių prieglaudoje, taip stengiantis paskatinti vaikus užsiimti fotografija. Dalyvių darbai buvo eksponuojami Vaikų namuose, Kaliningrado nacionalinėje Meno galerijoje. Menininkė dirba kaip nepriklausoma fotografė Kaliningrade. Marija domisi menu ir dokumentine fotografija.

Marijos Kozanovos parodos „Viešas atsiskyrimas“ atidarymas „POST“ galerijoje (Laisvė al. 51 a.) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.
Darbo laikas: II – V 12.oo – 19.oo;  VI 13.oo – 18.oo.