KAUNAS PHOTO 2015 » Marko Zink

Marko Zink „Olimpija“

© Marko Zink

© Marko Zink „Olympia“ „j+ñnner“

Įkvėptas australų jaunų ūkininkų kalendoriaus, Marko Zink atskleidžia jausminius krašto gyvenimo aspektus ir fermos darbus, pagal gamtos metų ciklą. Griaunamas nusistovėjęs ir konservatyvus jaunų ūkininkų įvaizdis, kuris yra atspindėtas pagrindinio veikėjo savigarboje. Olimpijos atletai kiekvieną mėnesį slepia savo veidus, juos dengdami kauke – jie tampa keičiami ir anonimiški, tačiau vis tiek atrodo besididžiuojantys.

Dažnai aprengtas su niekuo daugiau, kaip tik su senovine kauke, Marko Zink žaidžia su erotiškumo tema ir su vyro atvaizdu. Tai darydamas jis atskleidžia homo – ir heteroseksualines klišes, negailestingai demonstruoja vis dar diskriminuojamą mūsų visuomenės silpnąją vietą. Šio darbo pasiruošime, menininkas įsiregistravo į suaugusiųjų pokalbių svetainę, naudodamas stereotipinius slapyvardžius. Pokalbių kopijos, kurios parodo dalyvių reakcijas į tuos vardus, rezultatas – į individualius paveikslus.

Marko Zink gimė 1975 m. Gaschurn mieste, Austrijoje. Autorius kuria emocionalius fotografijos aforizmus, kuriuos jis – priešingai savo  charakteriui – naujai apibrėžia su kiekviena serija. Baigęs meno ir vokiečių literatūros studijas, Marko Zink dirba ties neišplėtotu analoginiu filmu, kurį iš tikrųjų naudojo dar prieš tai. Tai kelias nenumatytiems efektams – daugiausia sukuriamas šiek tiek švelnus ir neryškus gamtos vaizdas, o tai autoriaus darbams suteikia milžinišką raiškos kokybę. Ši detali, nepaprastai sudėtinga ir su kiekviena serija kintanti, procedūra sudaro itin svarbų užbaigto darbo aspektą. Autoriaus kelias – analogija, ne skaitmeninė fotografija; jis savo laiką skiria susikaupimui ties savo paties unikaliomis vizijomis. Jis – fotografas, nemėgstantis kaupti tūkstančius vaizdų išorinės atminties diskelyje, ką sąlygoja skaitmeninė technologija. Visoms savo serijoms, filmuota medžiaga prieš ją parodant šviesai, būdavo mechaniškai ir chemiškai perdirbta.

Marko Zink parodos „Olimpija“ atidarymas Kauno Nacionaliniame Dramos teatre (Laisvė al. 71 ) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki spalio 4 d.
Darbo laikas: I-VII, 10.30-19.00 val.