KAUNAS PHOTO 2015 » Matthieu Gafsou

Matthieu Gafsou „Tik Dievas gali mane teisti“

© Matthieu Gafsou

© Matthieu Gafsou „Only God Can Judge Me“

Matthieu Gafsou daugiau nei metus praleido įsitraukęs į narkomanų gyvenimus. Jo fotografijos atskleidžia tamsą, moralinį laisvumą ir pasikeitusią realybę. Portretai kilnūs, gyvi, atitolę nuo klišių patrauklaus objekto; jie gyvena šalia natiurmortų, alegorinių kraštovaizdžių ir abstrakcijų. Kartu jie primena tamsų ir poetinį pasaulį, kuriame fotografijos funkcija yra pateikti dalykus kaip fantazijas, o ne jas paaiškinti.

Matthieu Gafsou (g. 1981) gyvena ir dirba Lozanos mieste, Šveicarijoje. Po universiteto (meno filosofijos, literatūros ir kino magistro), Taikomųjų menų mokykloje Vevė mieste jis studijavo fotografiją. Nuo 2006 menininkas dalyvavo grupinėse ir personalinėse parodose, taip pat publikavo keturias knygas. 2009 m. Matthieu buvo apdovanotas žymiuose fotografijos apdovanojimuose “Prix de la fondation HSBC pour la photographie”, o taip pat buvo išrinktas 2010 m. surengti parodą „reGeneration2“. Nuo 2012 m. fotografas dėsto paskaitas Lozano Meno ir dizaino universitete (ECAL). 2014 m. buvo surengta pirmoji autoriaus personalinė darbų serijos „Tik tai Dievas gali mane teisti“ paroda  „The Musée de l’Elysée“ muziejuje, Lozanoje.

Matthieu Gafsou parodos „Tik Dievas gali mane teisti“ atidarymas „POST“ galerijoje (Laisvė al. 51 a.) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.
Darbo laikas: II – V 12.oo – 19.oo;  VI 13.oo – 18.oo.