KAUNAS PHOTO 2015 » Mindaugas Ažušilis

Mindaugas Ažušilis „Vyriškumas“

© Mindaugas Ažušilis „Masculinity“

Mindaugas Ažušilis neseniai išleistą savo knygą dedikavo subjektyviai lietuvių laimei, mėgsta subtiliai pasišaipyti iš mėgėjiškos fotografijos klišių ir cituoti pats save. Panašiai jis vertina ir lietuvišką vyriškumo supratimą. Ir toks vertinimas, žinoma, taip pat labai lietuviškas – atviras ir tiesmukas, tačiau, iš tiesų, gana ironiškas. Jo fotografijų tikslas – atskleisti vyraujančius tipiškus vyriškumo požymius: apnuogintus raumenis, sportiškumą, narcisizmą, jėgą. Tačiau yra dalykų, kurie neįžiūrimi plika akimi. Raumeningas vyras yra įspraudžiamas į stereotipų rėmus, ir jam tarsi neleidžiama atsipalaiduoti, susikūprinti, ištežti, nukrypti nuo normos, ypač kalbant apie intymų gyvenimą. Dabar Lietuvoje itin įsivyravusi homofobija kyla iš pasibjaurėjimo fiziniu kontaktu ir bendryste tarp dviejų tos pačios lyties atstovų. O fotografas išduoda, kad sąmoninga droviųjų karta vieną dieną suduos smūgį žemiau juostos.

Mindaugas Ažušilis gimė 1987 Vilniuje. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje baigė Fotografijos ir vizualiųjų menų magistrantūros studijas. Prieš tai, 2012 metais Vilniaus dizaino kolegijoje baigė fotografijos bakalauro studijas.

Ekspertų žodis: „aštriai, žaismingai ir ironiškai jaunas fotografas reflektuoja laimės estetiką ir jos nutylėjimo etiką, objektu pasirinkęs laimingumo suvokimą bei jo reprezentacijas Lietuvoje ir svetur. Menininkas be iliuzijų fiksuoja privalomos laimės akimirkas, apnuogindamas banalumą, tuštybę ir faktą, kad laimei dažnai pakanka tesilaikyti susikurto stereotipo ir imituoti privalomą jos įvaizdį. Mindaugas Ažušilis sako norįs priversti mus atsigręžti į save ir permąstyti itin pragmatišką gerovės suvokimą, taip bent iš dalies jam pasipriešinant.“ Rasa Balčikonytė, LR kultūros atašė Pancūzijoje, lrkm.lt, 2014/05.

Mindaugo Ažušilio parodos „Vyriškumas“ atidarymas „POST“ galerijoje (Laisvė al. 51 a.) rugsėjo 4 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.
Darbo laikas: II – V 12.oo – 19.oo;  VI 13.oo – 18.oo.