KAUNAS PHOTO 2015 » Pierre Folk

Pierre Folk „Palei tyliąją liniją“

© Pierre Folk

© Pierre Folk „By the silent line“

Savo aplinką žmonija veikia pačiais įvairiausiais būdais. Kartais puoselėdami, kartais palikdami likimo valiai. Apleistų vietų yra kiekvieno mūsų aplinkoje. Jos yra tarsi miesto alter ego.  Naujausia Folk serija „Palei tyliąją liniją“ – poetiška žmogaus gyvenamosios vietovės kismo iliustracija: kaip laikui bėgant susigyvena, persipina miestas ir gamta. Serija gimė iš pastebėjimo, kad apleistos gyvenamos teritorijos gali tapti laisvės ir laimės katalizatoriumi. Šiai minčiai iliustruoti autorius pasirinko la Petite Ceinture – metropolijos randą modernybės istorijoje.
La Petite Ceinture yra nenaudojamos geležinkelio linijos, 32 km bėgių, supančių Paryžių. XIX a., augant populiacijai ir siekiant viską gauti daugiau, greičiau, pigiau, imtos kurti naujos infrastruktūros. Viena iš jų – La Petite Ceinture, progreso šauklė, sukurta 1852 m. Tačiau šio projekto kūrėjai nenumatė automobilių revoliucijos. Iš tiesų, kai kurios bėgių dalys krovinių pervežimui buvo naudojamos iki ankstyvojo XX a. 9-ojo dešimtmečio, tačiau likusios dalys visiškai nenaudojamos jau nuo 3-iojo dešimtmečio. Pamatai netruko apaugti žolėmis, gėlėmis, medeliais. Tarsi upė, kurios krantai laikui bėgant keičiasi, o ji išlieka tokia pati. Šį apleistą geležinkelį pamėgo paryžiečiai. Jis tapo vieta, kur susilieja praeitis ir modernumas, kur gali atrasti tykų kampelį pačiame mieste.
Panašu,  kad la Petite Ceinture bus atgaivinta. Numatoma čia įrengti šokių klubų, restoranų, parkelių. Kadangi netrukus ši vieta labai pasikeis, todėl fotografas siekė užfiksuoti autentišką vaizdą. Fotografijos darytos dideliu formatu, naudojant spalvotas negatyvines juosteles. Žiūrėti į pasaulį per tokį filtrą prilygsta meditacijai ir yra artima tapybai, nes kiekviena kompozicija reikalauja daug kruopštumo ir laiko.

Pierre Folk gimė 1986 Rytų Prancūzijoje. Jo darbai tyrinėja žmonių visuomenę, išryškina žmogaus konfliktiškus santykius su aplinka, jo sunkumus sugyvenant su amžininkais. Neginantys manicheistinio požiūrio, šie tyrinėjimai įgavo vaizdinių formą, tačiau tai nėra dokumentika. Nors fotografijų serija natūraliai tampa dokumentu, Folk siekia suprasti, kaip tam tikros vietos gali atspindėti mus pačius. Jo naujausia serija – žmogaus gyvenamosios vietovės transformavimo poetinė iliustracija, kaip laikui bėgant atsiranda miesto aplinkos ir gamtos egzistavimas kartu. Jo artistišką požiūrį atitinka visos fotografijos, padarytos dideliu formatu, naudojantis spalvos negatyvais. Matyti pasaulį per tokį filtrą – meditacinė patirtis, atskleidžianti nemažai panašumų su tapyba. Todėl toks kruopštus procesas autoriui garantuoja užtektinai laiko kuriant kiekvieną kompoziciją. Tai taip pat estetiškas priemonės pasirinkimas, atskleidžiantis įdomų vaizdavimo gebėjimą.

Pierre Folk parodos „Palei tyliąją liniją“ atidarymas „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27) rugsėjo 3 d. 18:00 val. Paroda veiks iki rugsėjo 19 d.
Darbo laikas: II – V 12:00 – 18:30; VI 11:00 – 16:00