KAUNAS PHOTO 2015 » Vietoje erotinių filmų – „74-ųjų karta“

Vietoje erotinių filmų – „74-ųjų karta“

20150715_203336

Kirill Golovchenko ir Mindaugas Kavaliauskas

Liepos 15 d., trečiadienį, naująją fotografijos galeriją Pix.House (Głogowska 35A) Poznanėje, papuošė festivalio KAUNAS PHOTO kuruota paroda „74′-ųjų karta“ („Generation ’74“). Naujos galerijos atidaryme lankytojų netrūko, o apie jos sėkmę byloja gausiai žiniasklaidoje linksniuojamas Pix.House pavadinimas. KAUNAS PHOTO organizatoriai džiaugiasi, kad Pix.House galerijos atidarymui Poznanėje buvo pasirinkta paroda „74′-ųjų karta“, kuri veiks iki rugpjūčio 16 d.

Poznanėje fotografijos galerijos nebuvimas, jau kurį laiką buvo opi miesto problema. Dar 2014 m., vykstant  Wielkopolska Press Photo konkursui, Mindaugas Kavaliauskas žiuri komisijos pirmininkas, neformaliame pokalbyje su nuostaba svarstė: „Toks didelis ir klestintis miestas, o fotografijos galerijos, atviros visiems stiliams – nėra“.

IMAG7581

Adrian Wykrota ir Mariusz Forecki

Netrukus Poznanės fotografai, Adrian Wykrota ir Mariusz Forecki parengė virtualų projektą „TAK dla galerii fotografii w Poznaniu„, kurį publikavo socialiniame tinklapyje Facebook. Sulaukę pasisekimo ir surinkę kelis tūkstančius virtualių pritarimų, kreipėsi į savivaldybę ir gavo patalpas, visiems žinomas, kaip… buvęs erotinių filmų nuomos punktas. Paskelbę sutelktinį finansavimą, fotografai iš Lenkijos aukotojų surinko 23000 Lenkijos Zlotų, kurių pakako patalpos remontui ir tapsmui galerija.

IMAG7601

Buvęs erotinių filmų nuomos punktas

Otwarcie Miejsca Dla Fotografii PIX.HOUSE w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 35A

Otwarcie Miejsca Dla Fotografii PIX.HOUSE w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 35A

Pix.House galerijos ir „74′-ųjų kartos“ parodos atidarymas

IMAG7584 (1)Premjerine paroda suremontuotoje galerijoje Pix.House pasirinkta KAUNAS PHOTO parengta paroda „74′-ųjų karta„, kurioje dalyvavo parodos kuratorius ir vienas iš autorių Mindaugas Kavaliauskas, o taip pat vienas sėkmingiausių kartos fotografų – ukrainietis, gyvenantis Vokietijoje, Kirilas Golovčenko. Parodos atidarymo metu grojo muzika iš kasetinio grotuvo, o svarbiausiems galerijos Pix.House ir parodos svečiams buvo dovanojamas lauknešėlis su „74-ųjų kartos“ vaikystės atributais – apelsininiu gėrimu ir konservais „Turisto pusryčiai“.

Daugiau apie parodą Poznanėje čia >>

Paroda „74′-ųjų karta„, tai vienuolikos Europos fotografų, kuriančių dokumentines serijas, bendras projektas, pirmą kartą pristatytas vienuoliktojo festivalio KAUNAS PHOTO programoje 2014 m. rudenį Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje. 2015 m. išleista knyga „Generation ’74„, kuri pristatyta Vilniaus knygų mugėje, o prieš dvi savaites – ir tarptautiniame fotografijos festivalyje Arlyje, Prancūzijoje.

Daugiau apie knygą „74′-ųjų kartačia >>

„74′-ųjų karta“ autoriai: Simon Roberts (JK), Nick Hannes (Belgija), Kirill Golovčenko (Ukraina/Vokietija), Przemyslaw Pokrycki (Lenkija), Tomáš Pospěch (Čekija), Mindaugas Kavaliauskas (Lietuva), Vitus Salošanka (Baltarusija/Vokietija), Gintaras Česonis (Lietuva), Borut Peterlin (Slovėnija), Pekka Niittyvirta (Suomija), Davide Monteleone (Italija).

Paroda „74′-ųjų karta“ Lenkijoje – jau antra festivalio KAUNAS PHOTO atidaryta paroda užsienyje. Birželio mėnesį veikė lietuvių fotografijos paroda Oklando fotografijos festivalyje Naujojoje Zelandijoje.

Daugiau informacijos apie parodą Oklande čia >>

Parodos laikas ir vieta:

PIX. HOUSE galerija, Głogowska 35A, Poznań, liepos 15 – rugpjūčio 16, 2015

Parodos atidarymas 2015 m. liepos 15 d. 18 val..

Daugiau apie parodą  čia >>

Informacija: festival@kaunasphoto.info; 8~650 77895.